Felhasználó létrehozásaFőoldal | Hír küldése | Eseménynaptár | Képek | Régi képek | Fórum | Rovatok
A te felhasználód

Főmenü
· Főoldal
· A te felhasználód
· Ajánlj minket
· Apróhírdetés
· Enciklopédia
· Eredmények
· Eseménynaptár
· Fórum
· FAQ
· Galéria
· Hír küldése
· Keresés
· Letöltések
· Linkek
· Mértékegység
· Régi hírek
· Rovatok
· Statisztika
· Szavazások
· Szöveges változat
· Tagok
· Témák
· Top 10

Tagok
Szia, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Tagok:
Legutóbbi: suto1976
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 9490

Látogatók:
Vendégek: 152
Tagok: 1
Összesen: 153

Jelen lévő tagok:
01 : SUDVARHELY

Keresés

Legújabb kép

www.szip.hu :: Téma megtekintése - Jaguar ,Barnett, Perfect line, PSE. Stryker számszer
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Jaguar ,Barnett, Perfect line, PSE. Stryker számszer

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Számszer témák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
blackbird
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010 Ápr. 11 Vas., 3:33 pm    Hozzászólás témája: Jaguar ,Barnett, Perfect line, PSE. Stryker számszer Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gondoltam megér egy új témát, mert a számszer topic eléggé szerteágazó, lett mondhatni túl bőséges aki a számszerrel él.

Ide lehetne bele írni aki Jaguar ,Barnett, Perfect line, PSE. Stryker crossbow-ja van.

De mindenekelőtt bölcs barátunk szavait érdemes elolvasni.

"broken_arrow" írása

Hát,ha lehetne választani azért én maradnék a saját jól bevált Ex-em mellett,és nem igazán a sebesség miatt,hanem mert én abszolút maximalista vagyok vagyis:az általam tervezett és kézhez alakított céllövő tusaimat nem cserélném fel már semmi pénzért semelyik gyári tussal sem,a puska megfelelő helyein elhelyezett súlyú méretű és kialakítású stabilizátorok pedíg nem is lennének felrakhatók egy szériatusra.Nem beszélve arról,hogy a stabikkal még a súlypontok is úgy lettek beállítva a csúzlikon,hogy kézbevéve őket azonnal adják a megfelelő tartást,éppen csak nem lőnek és találnak maguktól célba"
A TenPointról meg csak annyit,hogy amint írtam volt nekem is egy Magnum X-2-esem,és avval lőttem életem első 100%-át Szigetszentmiklóson,vagy amikor 4-5 éve a Nagy Gabiék a FE-HO-VA-n csináltak egy mozgócélos versenyt ott is a Magnum X-2-essel lőttem abszolút első helyet úgy,hogy a közel kétszáz induló fölött jó tizenvalahány ponttal lőttem többet,emlékszem így lett akkor az én pontszámom 168.Erre egyébként ha megkérdezné valaki Vánky Szebasztián MÍSZ elnökünket még talán ő is emlékszik hiszen egy párban lőttem vele,ő akkor egy QX-4-gyel(TP)lőtt.A verseny után aztán többen jöttek oda gratulálni akik azt mondták hogy még azt sem hitték volna hogy egyáltalán ki tudom lőni az összes vesszőt,nemhogy ilyen eredménnyel...Egyébként még ugyanezzel a puskával azalatt a kb.1,5 év alatt amíg lőttem vele nem egy meg két versenyen lettek lealázva úgy az íjjal lövők,hogy abszolút első helyet lőttem fölöttük,amit mostanában is elég gyakran megteszek,de hát ezt már tudjátok... (ah,már megint kiájult belőlem egy kis szerénység )Tehát ennyit a TenPointról,én már azzal a csúzlival is bizonyítottam,csak ugye a mostani gárda még akkor nem volt velünk...Na de félre a sútkával,valóban leginkább az számít aki a másik végin áll,mert lehet a szerszám akármilyen jó,ha tök aki fogja...Még azért az az igazsághoz tartozik,hogy én a Honvédban sok évig versenyszerűen lőttem Kuti Guszti bácsi keze alatt,ami bizony nem múlt el nyomtalanul, hanem igenis biztos hogy sokat számított(annak ellenére is,hogy én igazán pisztolyos voltam és csak kevésbé puskás)ez ugye a technikai oldalát elég rendesen adja a versenyzésnek,az emberi és szakmai oldalt meg az íjászatban eltöltött 22 év tolja meg...Tehát én is azt mondom,hogy jórészt a mesteren és nem a szerszámon múlik a dolog,de azért fejszével jobb fát vágni mint kőbaltával...
_
Nos mr. Blackbird!Az hogy te ezen a véleményen vagy egy dolog,de akik már régebbóta lőnek velem együtt jól tudják hogy mire vagyok képes az íjászatban egyáltalán nem megszokott extrém nagy távolságokból 70-80-90(!!!)méter-távmérővel leellenőrzött távokról!Régebben amikor még nem vették olyan komolyan a versenyen kívül célállatokra leadott lövéseket,gyakran lőttünk nagyobb célállatokra akár az adott táv kétszereséről is.Én még ha pl. egy muflon nagyságú állatot veszünk ahol a 8-as zóna kb.40 cm átmérőjű a 10-es meg olyan 10-15 cm,soha nem lőttem ezeknél a játszásiknál rosszabbat mint 8-as(kézből!!)És ha van lehetőség arra hogy stabilan letámasszam a puskát,csak hidd el nyugodtan hogy 80-ról három vesszőből kettőt beleteszek egy 10 cm-es körbe.De ha ez nem túl hihető,bármikor (ha már jó lesz a lábam)kimehetünk a MÍSZ lőtérre,ott lehet 100 m-ig lőni,és bármikor állok bármilyen próba elé.Ez persze lehet hogy addíg nem is hihető el,amíg 40-50 ezres puskával lő valaki;ha én mindíg trabanttal járnék nem hinném el hogy egy hármas BMW-vel kétszáznál még tudok tolni egy kövéret...
A Rhineheart 3D-s célokat gyártó cég gyárt olyan vesszőfogókat amik olyanok mint egy dobókocka,minden oldalán van egy kis kb.30 cm-es sárga kör,a belsejükben kb.8 cm a fekete rész.Na én ezt a sárga kört állványról a Dartonommal mikor tavalyelőtt utoljára belőttem,96 méterről(lézeres távmérővel mérve!)tízből hét-nyolcszor lelőttem(persze nagy vesszősúly-460 gn,és hosszú test-22")Ha könnyebb és rövidebb egy vessző,akkor persze csökken a pontosság valamelyest.Nagyon ajánlom figyelmedbe a www.cacciaebalestra.altervista.org című honlapot,ot az olaszok 100,meg 160(!!!)yardról lőnek 10cm-es körön belül!(igaz hogy ilyen 640gn körüli vesszősúllyal)persze Excaliburral.Ott vannak a felvételek meg videók,úgyhogy itt szkepticizmusnak nem nagyon van helye...
Nos hirtelen ennyi,gyere és lőjj velünk,aztán majd olvass vissza ezekre az oldalakra;esélyes lesz hogy majd néhány dolgot másképp látsz azután...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodgeviper
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2010 Ápr. 11 Vas., 8:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hol lax? Gyöngyös Jászberény?
pü-ben írd + ha érdekel a számszer! Cool
Labi
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2011 Júl. 10 Vas., 8:34 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jaguar írta:

most vásároltam egy perfect line jaguar csigás számszert 75-e ért.

én amit írtok róla rácáfolnék szerintem megbízható a számszer tettem rá egy gamo variable céltávcsövet és mondhatom 25 m ről 5 cm szórást prudukáltam. carbon vesszővel.

Most vásároltad, még csak most tanulod-kérdezed hogy hogyan és mikor is kéne karbantartani, kezelni, és már cáfolnád a többiek sok éves tapasztalatait? Smile
dodgeviper
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011 Júl. 10 Vas., 12:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jaguar írta:
sziasztok

en még új vagyok a számszer terén. elkeseredve olvastam amit a számszeremről írtok.

most vásároltam egy perfect line jaguar csigás számszert 75-e ért.

én amit írtok róla rácáfolnék szerintem megbízható a számszer tettem rá egy gamo variable céltávcsövet és mondhatom 25 m ről 5 cm szórást prudukáltam. carbon vesszővel.

kérdéseim az lenne , hogy az ideget mivel szoktátok karbantartani illetve a kifutó sínt.

milyen gyakran kell ideget cserélnem

kaptam hozzá védőszemüveget azt ti hordjátok?

ill. alumínium vesszőt használjak vagy carbont és ezekot honnan szoktátok beszerezni?

ha egy kicsit visszaolvasol a szip ben kérdéseidre választ kapsz.

1. ideget Arrow méhviasz

2. kifutó sín Arrow vazelin de magas hőmérsékleten szétolyik , labelló
de az Ex. Wd-40 alkalmaz (én is)

3. ideget cserélni Arrow szemrevételezés csere vagy közép bandázs csere

4. védőszeműveg Arrow frankó márka lehet hogyha ezt kaptad hozzá
mármint megbízhatóság szempotjából Laughing de antaresen illetve aki számszrezik Dior-szemüveget visel Wink Very Happy (bocsi)

5. vessző Arrow 10 oldalt lehetne írni róla olvassál vissza egy kicsit.

6.beszerzési forrás legtőbb webshopból be tudod szerezni a neked szükséges dolgokat

üdv.: Dodge
broken_arrow
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011 Júl. 11 Hétf., 1:20 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Jaguár!Hát jól megmérték neked ezt a lőcsöt,hol vetted?Nálunk itt a boltban ugyanez a szet 49900Ft!!!
Enemy barátunknál azt hiszem egy ilyennek tört el a karja rövid időn belül,de kérdezd Őt...
Vissza az elejére
broken_arrow
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011 Júl. 11 Hétf., 1:23 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most nézem,te megkevertél,nem Jaguárt vettél hanem a Cheetah 150 fontos változatát,a Jaguár az nem csigás!
Vissza az elejére
tdezso
Öreg róka
Öreg róka

HozzászólásElküldve: 2011 Júl. 11 Hétf., 2:30 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

broken_arrow írta:
Most nézem,te megkevertél,nem Jaguárt vettél hanem a Cheetah 150 fontos változatát,a Jaguár az nem csigás!

Akkor az ár rendben van? Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
BLaci
Érdeklődő fórumozó
Érdeklődő fórumozó

HozzászólásElküldve: 2011 Szept. 26 Hétf., 1:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van valakinek tapasztalata vagy infója ennek a számszernek a képességeiről :

BOWTECH STRYKERZONE 380

ez melyik kategóriába tartokzik : közép, magasabb.... ?
40. The only terrain you actually control is the terrain covered by your two feet
42. The law of the bayonet says the man with the bullet wins
.....
Vissza az elejére
Enemy
Rendszeres fórumozó
Rendszeres fórumozó

HozzászólásElküldve: 2015 Jan. 17 Szomb., 10:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

chalnikkal írta:
Című honlapot,ot az olaszok 100,meg 160(!!!)yardról lőnek 10cm-es körön belül!(igaz hogy ilyen 640gn körüli vesszősúllyal)persze Excaliburral.Ott vannak a felvételek meg videók,úgyhogy itt szkepticizmusnak nem nagyon van helye...
Nos hirtelen ennyi,gyere és lőjj velünk,aztán majd olvass vissza ezekre az oldalakra;esélyes lesz hogy majd néhány dolgot másképp látsz azután...??

Helló
Egy kicsit lemaradtam:)
Vagy a hsz ed eleje maradt le?Smile
Hová kell visszamenni?
Vagy lőni?

Bocs de nem értem, és azt sem hogy ez most mi:D
perenye
Fórumozó
Fórumozó

HozzászólásElküldve: 2015 Júl. 03 Pént., 10:52 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom,hogy van, de nálam 2011 után a következő hozzászólás 2015-ben történt...na mindegy...segítséget kérnék: hobby szintű lövöldözésre / gyerekkori álom/ Skorpion XBH 175-öst, vagy Jaguar Skorpion 175-öst néztem ki / 60-60 körül/ több pénzt nem szánok rá.Tud-e valaki tanácsot adni ?.. köszönettel venném!
Üdv: perenye
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Számszer témák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban